STĹPIKOVÉ TVÁRNICE NA PLOT

Plotové tvárnice a plotové stĺpiky sú betónové prefabrikáty, určené na stavby plotov, plotových stien alebo oporných múrikov. Naše betónové tvárnice na plot vyrábame s dôrazom na maximálnu kvalitu.

stĺpové tvárnice ST-25
Stĺpikové betónové tvárnice ST-25 cenník
Sĺpiková tvárnica ST-25
Rozmery (šírka x výška x dĺžka)cm25 x 23 x 25
Spotreba betónu na 1 ksdm38,3
V paleteks60
Hmotnosť kg18
CenaEUR1,25
stĺpové tvárnice ST-30
Stĺpikové betónové tvárnice ST-30 cenník
Sĺpiková tvárnica ST-30
Rozmery (šírka x výška x dĺžka)cm30 x 23 x 30
Spotreba betónu na 1 ksdm313,25
V paleteks48
Hmotnosť kg20
CenaEUR1,36
stĺpové tvárnice ST-40
Stĺpikové betónové tvárnice ST-40 cenník
Sĺpiková tvárnica ST-40
Rozmery (šírka x výška x dĺžka)cm40 x 23 x 40
Spotreba betónu na 1 ksdm326,59
V paleteks30
Hmotnosť kg23
CenaEUR1,49

Tvárnice na plot sú vyrábané v klasických rozmeroch s výškou 23 cm.

Debniace tvárnice stĺpové pre stavbu murovaného oplotenia 

  • Stavba stĺpikov a múrikov oplotenia z tvárnic vibrolisovaného betónu
  • Betónové stĺpikové tvárnice sú určené pre rýchlu a kvalitnú montáž betónovej časti plotu, ku ktorej je možné nainštalovať kovový, drevený, či plastový plot.
  • Stĺpikové tvárnice sa vyrábajú v troch rozmerových prevedeniach
  • Stĺpikové (plotové) tvárnice sú obľúbeným materiálom pre stavby plota, plnej steny alebo opornej steny.

Použitie:

  • Stĺpikové tvárnice sú určené na vymurovanie stĺpikov. 
  • Betónové stĺpové tvárnice sú vhodné aj na oplotenia v kombinácii s debniacimi tvárnicami.
  • Jednotlivé tvárnice sa kladú na seba a plnia betónom.

Kontaktný formulár - stĺpikové tvárnice

Meno:
E-mail:
Telefón:
Správa:

betônové ploty z tvárnic

Betónové tvárnice na plot

Ak sa rozhodneme realizovať plot z betónových tvárnic, máte na výber medzi dvoma základnými variantmi. Prvou voľbou je plot plný, ktorý potom slúži ako akési nepriepustné opevnenie s vynikajúcimi zvukovo izolačnými vlastnosťami. Môžeme zvoliť aj jemnejší plot s plotovými stĺpikmi a vybranou plotovou výplňou.

Lámete si hlavu s otázkou, ako rýchlo postaviť kvalitný a zároveň krásny plot, ktorý nebude vyžadovať takmer žiadnu údržbu? Jednou z preverených možností je využitie betónových plotových tvárnic. S využitím moderných betónových prvkov získame stabilný a zároveň elegantný plotový múrik (resp. Murovaný plot), ktorý vytvorí kľúčový dekoratívny prvok pozemku.

Betónové plotové tvárnice 

sú univerzálnym a obľúbeným murovacím prvkom pri stavbe plotu. Plotové tvárnice disponujú vlastnosťami ako sú vysoká pevnosť, mrazuvzdornosť a trvanlivosť. Tieto betónové tvárnice sú vhodné najmä pre všetky typy ploty, deliacich stien, oporných a okrasných múrov a v neposlednom rade na podmurovky a sokle budov.

Betónové plotové tvárnice je možné použiť pre stavbu stĺpikov ku kovanému plotu a pre základ plotu ku kovaným panelom alebo samostatne pre stavbu betónového plotu iba z tvaroviek.

Sú vhodné k stavbe stĺpikov na oplotenie, napríklad pre uchytenie plotových dielcov. Plotové stĺpiky sú veľmi odolné a pevné.

Za betónovým plotom sa budete cítiť skutocne bezpečne

Na výber zvyčajne máte medzi betónovými tvárnicami na plot, z ktorých vytvoríte plný plot, alebo betónové stĺpiky sa pokúsite doplniť o ľahšiu plotovú výplň. U nepriehľadných plotov ale platí, že oplotenie nesmie svojím rozsahom, tvarom a použitým materiálom narušiť charakter stavby na ohradenie pozemku a jej okolia. Klasický betónový plot na princípe strateného debnenia sa používa hlavne na stĺpiky. Obľúbené sú prefabrikované stavebnicové systémy tvaroviek najrôznejších rozmerov i podôb, z ktorých je možné zostaviť časti plotu (sokel, stĺpiky) alebo celý plot.