STĹPIKOVÉ TVÁRNICE NA PLOT

Plotové tvárnice a plotové stĺpiky sú betónové prefabrikáty, určené na stavby plotov, plotových stien alebo oporných múrikov. Naše betónové tvárnice na plot vyrábame s dôrazom na maximálnu kvalitu.

stĺpové tvárnice ST-25
Stĺpikové betónové tvárnice ST-25 cenník
Sĺpiková tvárnica ST-25
Rozmery (šírka x výška x dĺžka)cm25 x 23 x 25
Spotreba betónu na 1 ksdm38,3
V paleteks60
Hmotnosť kg18
CenaEUR1,25
stĺpové tvárnice ST-30
Stĺpikové betónové tvárnice ST-30 cenník
Sĺpiková tvárnica ST-30
Rozmery (šírka x výška x dĺžka)cm30 x 23 x 30
Spotreba betónu na 1 ksdm313,25
V paleteks48
Hmotnosť kg20
CenaEUR1,36
stĺpové tvárnice ST-40
Stĺpikové betónové tvárnice ST-40 cenník
Sĺpiková tvárnica ST-40
Rozmery (šírka x výška x dĺžka)cm40 x 23 x 40
Spotreba betónu na 1 ksdm326,59
V paleteks30
Hmotnosť kg23
CenaEUR1,49

Tvárnice na plot sú vyrábané v klasických rozmeroch s výškou 23 cm.

Debniace tvárnice stĺpové pre stavbu murovaného oplotenia 

  • Stavba stĺpikov a múrikov oplotenia z tvárnic vibrolisovaného betónu
  • Betónové stĺpikové tvárnice sú určené pre rýchlu a kvalitnú montáž betónovej časti plotu, ku ktorej je možné nainštalovať kovový, drevený, či plastový plot.
  • Stĺpikové tvárnice sa vyrábajú v troch rozmerových prevedeniach
  • Stĺpikové (plotové) tvárnice sú obľúbeným materiálom pre stavby plota, plnej steny alebo opornej steny.

Použitie:

  • Stĺpikové tvárnice sú určené na vymurovanie stĺpikov. 
  • Betónové stĺpové tvárnice sú vhodné aj na oplotenia v kombinácii s debniacimi tvárnicami.
  • Jednotlivé tvárnice sa kladú na seba a plnia betónom.

Kontaktný formulár - stĺpikové tvárnice

Meno:
E-mail:
Telefón:
Správa:

betônové ploty z tvárnic

Betónové tvárnice na plot

Ak sa rozhodneme realizovať plot z betónových tvárnic, máte na výber medzi dvoma základnými variantmi. Prvou voľbou je plot plný, ktorý potom slúži ako akési nepriepustné opevnenie s vynikajúcimi zvukovo izolačnými vlastnosťami. Môžeme zvoliť aj jemnejší plot s plotovými stĺpikmi a vybranou plotovou výplňou.

Lámete si hlavu s otázkou, ako rýchlo postaviť kvalitný a zároveň krásny plot, ktorý nebude vyžadovať takmer žiadnu údržbu? Jednou z preverených možností je využitie betónových plotových tvárnic. S využitím moderných betónových prvkov získame stabilný a zároveň elegantný plotový múrik (resp. Murovaný plot), ktorý vytvorí kľúčový dekoratívny prvok pozemku.

Betónové plotové tvárnice 

sú univerzálnym a obľúbeným murovacím prvkom pri stavbe plotu. Plotové tvárnice disponujú vlastnosťami ako sú vysoká pevnosť, mrazuvzdornosť a trvanlivosť. Tieto betónové tvárnice sú vhodné najmä pre všetky typy ploty, deliacich stien, oporných a okrasných múrov a v neposlednom rade na podmurovky a sokle budov.

Betónové plotové tvárnice je možné použiť pre stavbu stĺpikov ku kovanému plotu a pre základ plotu ku kovaným panelom alebo samostatne pre stavbu betónového plotu iba z tvaroviek.

Stĺpové tvárnice Stavdiel sú betónové tvárnice, s rozsiahlym uplatnením na výstavbu múrov plotov stĺpov a rôznych betónových konštrukcií bez použitia betónového debnenia. Takýto postup prináša nielen finančnú úsporu, ale odpadá tu nutnosť pred a po betonáži základy prácne oddedňovať.

Stĺpikové betónové tvárnice 25x23x25 cm

Stabilný, nosný betónový prvok pre stavbu stĺpika betónového plotu. Betónové tvárnice sú hladké, nenáročné na údržbu s životnosťou cez 30 rokov. Betónové tvárnice na plot sú odolné voči všetkým poveternostným vplyvom. Možno použiť pre stavbu celého plota alebo ako základ pre drevené, kované a plastové výplne plotov.

Betónové plotové tvárnice sú veľmi pevné a skvele odolávajú mrazu.

Stĺpikové tvárnice na ploty sú najpoužívanejším stavebným materiálom. Plot z betónových tvárnic je pevný s životnosťou 30 - 40 rokov.

Pri realizácii stavieb z betónových tvárnic STAVDIEL nie je potrebné používať ťažké zdvíhacie prostriedky, keďže sa na seba ukladajú čiastkové tvárnice a nie ťažké betónové bloky. Murovanie je pritom vysoko presné.

Betónové plotové tvánice môžeme ľahko rezať a možno do nich tiež vŕtať. Pre delenie sú navyše vybavené deliacou drážkou. Je tak uľahčené presné delenie bez zbytočného odpadu.

K obľúbeným stavebným prvkom patria tvárnice na plot, ktoré majú vysokú pevnosť, sú mrazuvzdorné a vyskytujú sa vo viacerých možnostiach. Umožnia realizovať prakticky všetky tvary plotov a múrov, vrátane čistého prevedenia detailov. Konce plotov zdobia plotové striešky, ktoré sú pre odvod dažďových vôd zo spodnej strany opatrené špeciálnym odkvapom.

Plotové tvárnice možno aj omietnuť, plot tak možno štylizovať do materiálu aj farby fasády vášho domu.

Sú vhodné k stavbe stĺpikov na oplotenie, napríklad pre uchytenie plotových dielcov. Plotové stĺpiky sú veľmi odolné a pevné.

Za betónovým plotom sa budete cítiť skutocne bezpečne

Na výber zvyčajne máte medzi betónovými tvárnicami na plot, z ktorých vytvoríte plný plot, alebo betónové stĺpiky sa pokúsite doplniť o ľahšiu plotovú výplň. U nepriehľadných plotov ale platí, že oplotenie nesmie svojím rozsahom, tvarom a použitým materiálom narušiť charakter stavby na ohradenie pozemku a jej okolia. Klasický betónový plot na princípe strateného debnenia sa používa hlavne na stĺpiky. Obľúbené sú prefabrikované stavebnicové systémy tvaroviek najrôznejších rozmerov i podôb, z ktorých je možné zostaviť časti plotu (sokel, stĺpiky) alebo celý plot.